SALON

22:36:00

Lokalizacja: Żagań
Pomieszczenie: salon
Powierzchnia: około 40m2
Czas realizacji: 4 dni
Budżet - 300 zł w tym:
- ok. 100 zł farba biała Dulux
- grunt Beckers Designer Primer (grunt do ścian) 2 szt. - 60 zł
- farba Dulux ok. 100 zł za 10 litrów

Problemem nie było samo wnętrze, ale potrzebowało ono świeżości. Pomarańcze na ścianach szybko się znudziły, a po kilku latach wyblakły, więc nie sprawdziły się w tak dużym pomieszczeniu.
Bazując na tym, co zastałam we wnętrzu, chciałam nadać mu przytulny charakter. Miało to być miejsce do odpoczynku, relaksu oraz dodatkowo spełniać funkcję jadalni. Przy salonach tego typu, gdzie połączone są ze sobą dwa pomieszczenia, dobrze oddzielić je strefami. W tym przypadku, budżet miałam dość ograniczony, ale sam kolor ścian może zmienić bardzo dużo.

Po:

Przed:


Realizacja

Ściany zagruntował mój ulubiony Fachowiec, dobre przygotowanie ścian to podstawa. Trzeba je oczyścić oraz pomalować min. dwa razy gruntem. Dopiero wtedy można położyć kolor właściwy.


Malowanie sufitu w dużych pomieszczeniach jest dość problematyczne. Najgorzej jest robić sobie tzw. "plamki" i poprawiać to tu, to tam. Najprostszym sposobem jest malowanie raz koło razu, po kolei od jednej ściany do drugiej. Unikniemy wtedy niepotrzebnych smug. Musimy również pamiętać o zasadzie malowania wałkiem, nie można się za bardzo spieszyć, ponieważ wałek zbiera to, co ma na swojej drodze i zbyt dużo warstw na raz może przyczynić się do połączenia poprzedniej warstwy z obecną (co powoduje odpadnie kawałka ściany). Wtedy jesteśmy zmuszeni szpachlować. Dlatego dobrą warstwą zabezpieczającą jest grunt.

Ściany zostały przemalowane na spokojny, piaskowy kolor. Obecnie w strefie wypoczynkowej znajduje się dywan typu Shaggy w kolorze brązowym. Jeżeli mamy jeden mebel w mocnym kolorze, tak jak tu duża kanapa, musimy z każdej strony wnętrza dodać ten kolor, a dzięki temu zamiast bałaganu, uzyskamy spójne wnętrze. W dodatkach postawiłam na jasną zieleń.
***
Rok później:
W późniejszym terminie dokupiłam nowoczesny dywan i żółty stolik, aby nadać wnętrzu charakter. Poduszki zostały w tym samym klimacie. Całość nabrała świeżości i elegancji. ***

You Might Also Like

0 komentarze

Podziel się z nami swoją opinią!

Polecany post

Festiwal Wnętrz Kraków 2016

Life fetish design wystawiał się na Festiwalu Wnętrz 2016 w Krakowie! Tak byliśmy tam. W hali Chemobudowy mogliśmy podziwiać mnóstwo wy...

Popularne posty