POKÓJ DLA PARY

16:42:00

Lokalizacja: Żagań
Pomieszczenie: pokój, sypialnia
Powierzchnia: około 20m2
Czas realizacji: 9 dni

Dawniej spora sypialnia dla nastolatki już niedługo będzie musiała pomieścić dwie dorosłe osoby. Para chce zamieszkać razem, więc potrzebna będzie zmiana przestrzeni. Różowy młodzieżowy pokój nastolatki ma się zamienić w minimalistyczny i funkcjonalny pokój sypialniany.

Przed


Remont rozpoczęliśmy od pomalowania sufitu na biało oraz ścian. Trzy ściany zostały pomalowane - przez mojego ulubionego malarza Pana J.- na kolor biało-szary, jest to farba Dulux o nazwie Białe Żagle. Natomiast ostatnia z nich na kolor jasny zielony o numerze H7.38.79.
Przed pomalowaniem ścian nie należy zapominać o ich wcześniejszym zagruntowaniu. W tym przypadku, gdzie ściany były różowe oraz miały czarny detal w postaci dużego kota, niezbędne było podwójne gruntowanie powierzchni. Po takim przygotowaniu ściany, wystarczyła jedna warstwa farby.

Pokój jest przestronny, ale dość zagracony przez dużą ilość mebli. Zaplanowałam więc wstawienie dużej funkcjonalnej szafy, która pomieści wszystko. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu wnętrza, pomieściło ono dużo więcej rzeczy niż gdy funkcję szafy pełniło kilka regałów oraz otwarta garderoba. Teraz na pewno będzie łatwiej utrzymać tu porządek. Chciałam zlikwidować niepotrzebny nadmiar mebli, nadać wnętrzu nowego wyrazu. Duża szafa dla pary to jedno, drugim problemem były meble, a raczej ich nadmiar.


Stare meble, ponieważ były w dobrym stanie, postanowiłam oddać do komisu. Natomiast w zamian umieściłam komodę, na której stanął telewizor, oraz dwa pojemne regały na książki. Łóżko ze względu na budżet zostało niezmienione. Za to aby nadać mu charakteru dodałam dwie szafki nocne oraz ciekawą pościel.

Na ścianach zawisnął zegar w kolorze fioletowym, oraz dwa abstrakcyjne nowoczesne obrazy malowane na płótnie. Okna udekorowałam zasłonami w kolorze beżowym ze złotymi wstawkami. Na podłodze z obu stron pojawiły się dywaniki w kolorze pomarańczowym i beżowym oraz fotel o soczystej barwie ;)
    

     
Dodatki kolorystyczne nadały wnętrzu przytulności i nowoczesności, bazą jest biel z szarością, natomiast wnętrze ociepla kolor zielony oraz pomarańczowy. Lampka nocna, świeczki, dywaniki - wszystko decyduje o stylu wnętrza. W każdej chwili para może zmienić wnętrze wymieniając poszczególne elementy na inny kolor. Białe regały na książki, są otwarte, a dzięki poukładaniu książek pod względem kolorystycznym, panuje tu ład i porządek.

 


***
You Might Also Like

0 komentarze

Podziel się z nami swoją opinią!

Polecany post

Festiwal Wnętrz Kraków 2016

Life fetish design wystawiał się na Festiwalu Wnętrz 2016 w Krakowie! Tak byliśmy tam. W hali Chemobudowy mogliśmy podziwiać mnóstwo wy...

Popularne posty